Operation Hellfire

Het Nationale Theater
Sat 16 May 20:15
16 May 26
20:15
  • 16 May 26
    20:15
    Theaterzaal
    From 13 May 25 10:00

Het Nationale Theater | Eric de Vroedt: Operation Hellfire

Tekst: Joeri Heegstra en Max Wind | regie: Eric de Vroedt | spel: Soumaya Ahouaoui, Tamar van den Dop, Hein van der Heijden, Yamill Jones, Yela de Koning, Rick Paul van Mulligen, Gustav Borreman e.a.

Met ‘Operation Hellfire’ maakt regisseur Eric de Vroedt een politieke thriller waarin recht, macht en moraal hard botsen. Het is 2030. De premier van Nederland organiseert een internationale top over de ineenstortende wereldorde. Hij wil een tegenbeweging op gang brengen, terug naar de tijd waarin het (internationaal) recht er echt toe deed. Maar dan gebeurt het ondenkbare: de oud-president van Amerika, een van de eregasten, wordt bij aankomst in Den Haag gearresteerd door het Internationaal Strafhof.

De reactie uit Washington volgt razendsnel. De American Service-Members’ Protection Act wordt geactiveerd, een wet die Amerikanen beschermt tegen vervolging door het Strafhof. Er ontstaat een diplomatieke rel die zijn weerga niet kent. Het Strafhof weigert de aanklacht in te trekken, zelfs in het zicht van een dreigende invasie. Hoever is Nederland bereid te gaan om de idealen van Den Haag, internationale stad van vrede en recht, waar te maken? Werkt (inter)nationaal recht écht voor iedereen? Juist nu de internationale wereldorde lijkt te wankelen, is het goed om deze vragen te stellen.

www.hnt.nl